עמוד בית   מפת אתר   צור קשר
חיפוש
ENGLISH  
 
   

מן העיתונות

פרסומים אחרונים

האם אנחנו באמת צריכים עוד שכנים?

אבי שמול, כלבו חיפה
 אפריל 2018
"השאלה החשובה שכל תושב צריך לשאול את עצמו היא עד כמה העיר שלי עשירה ויכולה להמשיך ולשדרג את השירותים שהיא מספקת" מסביר תמיר בן שחר. בן שחר מוסיף כי המקור העירוני לכסף מגיע מפנקסי הארנונה שלנו על יחידת המגורים

"נטו הוזלות" - באילו מוצרים הרפורמה הצליחה, ומדוע?

נגה ניר נאמן, ברקוד חדשות 10
 אפריל 2018
"במקום שיש תחרות ויש אלטרנטיבה", הסביר תמיר בן שחר, "השחקנים מבינים שאם הם לא יורידו את המחירים, אנחנו נלך ונקנה את זה במקומות אחרים. במקום שאין תחרות, מי שמרוויח מההוזלה הם היבואנים והקמעונאים. אנחנו הצרכנים במקרה הטוב מקבלים פירורים קטנים מההוזלה הזאת"

דוחות חברות המזון חושפים: בחג הזה תשלמו יותר, וגם אחריו

שני מוזס, גלובס
 אפריל 2018
"המחירים עולים ויעלו כי זה האינטרס של כל השחקנים בשוק - קמעונאים, יבואנים ויצרנים" אומר תמיר בן שחר שעורך סקירות מקיפות בנושא שוק קמעונאות המזון, ומוסיף כי "יש מעין הסכמה שבשתיקה בין השחקניות של 'בואו נעלה מחירים ביחד', כי העיתוי מצוין ומקבל. ככה נמשיך להעלות את הרווח הגולמי והתפעולי, אחרי כמה שנים קשות של קיפאון במחירים ושל תחרות"

כמה עיריית הוד השרון משקיעה בכם, התושבים?

זאב שרגא, Local
 מרץ 2018
השבוע פורסם דו"ח השקעה בתושב של חברת הייעוץ העסקי צ'מנסקי בן שחר ושות'. הוד השרון דורגה עם נתונים לא מחמיאים, בלשון המעטה
חברת צ'מנסקי בן שחר ושות' , פרסמה השבוע את דו"ח השקעת הערים השונות במגוון רבדים בתחומי החיים, ממנו עולה תמונת התקציב שמשקיעה כל עיר בחינוך, בתרבות, בנד"לן מניב ובסך הכל - כמה העירייה מוציאה על כל תושב ותושב?

שווים יותר ושווים פחות: השקעה של 6,700 שקל בתושב בת"א, 791 שקל בביתר עילית

מיכל מרגלית, Y net
 מרץ 2018
הסקירה מבחינה בין עיר עשירה, שמשקיעה בתושביה את הסכומים הגבוהים ביותר ושנמדדת על ידי רמת ההשקעה העצמית שלה בתושב (השקעה נטו בתושב), לבין עיר ענייה, שמשקיעה בתושביה את הסכומים הנמוכים ביותר. כך, הנתונים שעולים מהדירוג אותו ערכו מירב איינשטיין ולאון בורין מחברת צ'מנסקי בן-שחר, מציגים את אי השוויון בין הערים

רשות ההגבלים אישרה: עסקת רמי לוי-קופיקס יוצאת לדרך

עדי דברת-מזריץ, The Marker
 מרץ 2018
"קופיקס לא מעניינת את רמי לוי, מה שמעניין אותו זה הסופרים"', אומר תמיר בן שחר. "לחלק בלתי-מבוטל מסניפי בית הקפה של קופיקס אין הצדקה כלכלית, כי אין סביבם מספיק טראפיק. מכיוון שרמי לוי מיצה את הפרישה שלו בחנויות גדולות הממוקמות בשולי הערים, השלב הבא והמתבקש בהתפתחות שלו הוא לפתח פורמט שכונתי הקרוב לבתי האנשים"

מחירים גבוהים ותיאבון גדול מדי: כך נהפכו שוקי האוכל בישראל לכישלון עסקי

עדי דברת-מזריץ, The Marker
 מרץ 2018
"הישראלים אוהבים שווקים. חלק גדול מהשווקים אינם מצליחים עקב בעיית אסטרטגיה שיווקית וניהול - ולא בגלל היעדר ביקוש. אבל השווקים החדשים יהיו מבוססים על האיזון בין מוצרי סופרמרקט למוצרי הסעדה ובילוי. במקביל, יש הרבה שווקים ותיקים בישראל שהרשויות לא שיקמו עדיין, ממש כמו שהן לא שיקמו את מרכזי הערים, אבל זה תהליך שיקרה" טוען בן שחר

הרשתות קורסות - אבל הקניונים חוגגים: כמה מרוויחים על כל חולצה שאנחנו קונים

עדי דברת-מזריץ, The Marker
 פברואר 2018
לדברי תמיר בן שחר, "עד לפני כמה שנים כולם רצו אחרי הקניונים, כי הם שגשגו וחיפשו מקומות חדשים לחנויות. אנחנו זוכרים את המצב לפני ארבע־חמש שנים, כשהראל ויזל, בעל השליטה בקבוצת פוקס, היה משלם דמי פינוי של 2–1 מיליון שקל בשביל מקום טוב בקניון. העולם הזה נגמר"

כחלון ביטל את המכס על מקררים - אבל תראו מה קרה למחירים

הדר קנה, The Marker
 פברואר 2018
תמיר בן שחר מחברת הייעוץ הכלכלי צ'מנסקי בן שחר אינו מופתע מהממצאים. לדבריו, "כל המתנות שכחלון נותן לאזרחים נעצרות באופן שיטתי אצל הקמעונאים. הצרכנים מפסידים פעמיים -פעם אחת המדינה מורידה מכסים ומפסידה כסף, ולכן הם צריכים לממן את הפעילות שלה בדרך אחרת, ופעם שנייה מכיוון שההוזלות אינן מגיעות אליהם"

שר הכלכלה נגד הקניונים: "שיתרמו חלקם להורדת יוקר המחיה"

מיכל רז-חיימוביץ', גלובס
 פברואר 2018
"ההתמודדות של הרשתות הקמעונאיות ובעלי הנדל"ן המסחרי צריכה להיעשות בכל החזיתות", אומר תמיר בן שחר. לדבריו, "דמי השכירות ודמי הניהול לא יכולים להיות גבוהים מ-12%-15% מהפדיון אלא במרכזים שבהם הפדיון גבוה. יש הרבה דיירים שמשלמים אפילו כפול, וזה בעיקר השחקנים הקטנים. אם עסק משלם 300 שקל שכר דירה ועוד 100 שקל דמי ניהול, הוא צריך פדיון של 2,500-3,000 שקל בממוצע למ"ר בחודש. בשוק שמתכווץ היינו מצפים לראות הפחתה בשכר דירה וטיפול קפדני בדמי הניהול, באופן שיהיה חשוף ומבוקר"
הצג מאמרים
לפי שנה
חפש מאמרים טכניים
מילות מפתח
נושא
תאריך
   
זכויות שמורות  © צ'מנסקי בן שחר ושות'. נבנה ע"י כתום בניית אתרים